V biznis štvrti Panorama vznikol nový verejný priestor s detským ihriskom

Elegantná biznis zóna Panorama vo vznikajúcej mestskej štvrti pri Dunaji sa rozrástla o viacúčelový verejný priestor. Vo vnútrobloku medzi obytnými vežami Panorama City, administratívnym komplexom Panorama Business II a TOWER 115 vznikla zelená oddychová zóna, ktorú dnes za účasti primátora Bratislavy Iva Nesrovnala odovzdala spoločnosť J&T REAL ESTATE do užívania verejnosti. Priestor zahŕňa malé námestie, park, promenádu a moderné detské ihrisko, ktoré spolu s ponukou kaviarní a obchodných prevádzok vytvárajú príjemné miesto na oddych pre obyvateľov bytových domov aj zamestnancov administratívnych objektov v zóne.
park 1

Vo všetkých našich projektoch sa snažíme o to, aby sme v nich vytvorili plnohodnotné prostredie na prácu či bývanie. Tento prístup sme zvolili aj v tejto štvrti, ktorá vďaka novému parku získala mestskejší charakter. Veríme, že sa táto oddychová zóna čoskoro stane obľúbeným miestom pre ľudí, ktorí tu žijú a pracujú, a v budúcnosti vhodne doplní ďalšie verejné priestory rodiacej sa mestskej štvrte pri Dunaji,“ povedal pri príležitosti otvorenia parku Peter Korbačka zo spoločnosti J&T REAL ESTATE.

park 2

„Ide o ďalší príklad pozitívnej spolupráce investora s hlavným mestom. Investorov sa vždy pýtam, ako ich projekt obohatí mesto, aký bude mať prínos pre Bratislavčanov. Som rád, že sa súčasťou projektu Panorama City stal tento zaujímavý oddychový priestor, ktorý bude slúžiť nielen obyvateľom, ale aj návštevníkom tejto lokality,“ skonštatoval v tento slávnostný deň primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Návrh parku vychádza zo základného funkčného rozdelenia priestoru na malé námestie „plazu“ a park. Tie sú rozdelené promenádou, ktorá je aktívnym verejným priestorom prepájajúcim celý vnútroblok. Parkom ako potok preteká oddychová fontána inšpirovaná slávnou Diana Memorial Fountain v Londýne. Celkovú pokojnú atmosféru priestoru vytvárajú elegantné vetrolamy v predpolí TOWER 115.

park 3

Park s viacerými vstupmi charakterizujú predovšetkým organické tvary. Rozmiestnenie stromov evokuje „urbánny les“, prírodné materiálové riešenie chodníkov v parku zase prirodzene nabáda návštevníkov, aby spomalili,“ vysvetľuje koncept riešenia priestoru architekt Ing. Radoslav Grečmal z ateliéru GFI.

Plaza je v priamom kontakte s budovou Tower 115 a tvorí ju prevažne spevnený povrch. Ornamentálne stromy umiestnené v pravidelných kruhových výrezoch pôsobia ako živé umenie vo verejnom priestore. Zaujímavým prvkom v priestore je vertikálna popínavá zeleň na konštrukciách v tvare stromu, ktoré zároveň slúžia ako prekrytie výduchov z podzemných garáží.

park 4

Na oko náhodne rozmiestnené lavičky umožnia posedenie v čase pracovných prestávok alebo aj na neformálne pracovné stretnutia. Súčasťou parku je moderné a funkčné detské ihrisko s mäkkým povrchom a množstvom hracích prvkov či výbeh pre deti z miestnej materskej školy. Oddychovú atmosféru dotvára blízkosť originálnych potravín YEME a viacero kaviarní či obchodných prevádzok.

park 5

 

 

 

Back

Potentially interesting

28 Feb
JTRE Office in the Top 10 viac
16 Oct
A Spring Picnic in the Panorama Park viac
22 Sep
The tram development is necessary to provide service to the developing territories on both Danube river banks viac
14 Aug
J&T REAL ESTATE has introduced the concept of United Bratislava viac
All articles

FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

WHAT PREMISES ARE AVAILABLE FOR LEASE AT TOWER 115?
WHERE CAN I GET INFO ABOUT AVAILABLE PREMISES, PRICES, AND CONDITIONS?
CAN CONFERENCE ROOMS BE LEASED?
WHAT IS THE STANDARD OF OFFICES AT TOWER 115?
WHAT ARE THE LAYOUT OPTIONS?
WHAT ADDITIONAL SERVICES ARE AVAILABLEAT TOWER 115?
WHAT ARE TOWER 115’s PARKING OPTIONS?
ARE BIKE RACKS AVAILABLE?
DOES TOWER 115 HAVE PUBLIC TRANSPORT?

Contact

TOWER 115

Pribinova 25
Bratislava
811 09

Reception:    + 421 2 3355 1111
Dispatching: + 421 2 3355 1234, 
                     + 421 9 0230 0900

LEASE OF BUSINESS PREMISES

info@tower.sk
+421 903 421 729, 
+421 911 917 012, 
+421 903 414 572, 

BUILDING ADMINISTRATION

spravaT115@d-fs.sk

+421 911 691 732, 
+421 903 373 327, 
+421 911 861 006