V biznis štvrti Panorama vznikol nový verejný priestor s detským ihriskom

Elegantná biznis zóna Panorama vo vznikajúcej mestskej štvrti pri Dunaji sa rozrástla o viacúčelový verejný priestor. Vo vnútrobloku medzi obytnými vežami Panorama City, administratívnym komplexom Panorama Business II a TOWER 115 vznikla zelená oddychová zóna, ktorú dnes za účasti primátora Bratislavy Iva Nesrovnala odovzdala spoločnosť J&T REAL ESTATE do užívania verejnosti. Priestor zahŕňa malé námestie, park, promenádu a moderné detské ihrisko, ktoré spolu s ponukou kaviarní a obchodných prevádzok vytvárajú príjemné miesto na oddych pre obyvateľov bytových domov aj zamestnancov administratívnych objektov v zóne.
park 1

Vo všetkých našich projektoch sa snažíme o to, aby sme v nich vytvorili plnohodnotné prostredie na prácu či bývanie. Tento prístup sme zvolili aj v tejto štvrti, ktorá vďaka novému parku získala mestskejší charakter. Veríme, že sa táto oddychová zóna čoskoro stane obľúbeným miestom pre ľudí, ktorí tu žijú a pracujú, a v budúcnosti vhodne doplní ďalšie verejné priestory rodiacej sa mestskej štvrte pri Dunaji,“ povedal pri príležitosti otvorenia parku Peter Korbačka zo spoločnosti J&T REAL ESTATE.

park 2

„Ide o ďalší príklad pozitívnej spolupráce investora s hlavným mestom. Investorov sa vždy pýtam, ako ich projekt obohatí mesto, aký bude mať prínos pre Bratislavčanov. Som rád, že sa súčasťou projektu Panorama City stal tento zaujímavý oddychový priestor, ktorý bude slúžiť nielen obyvateľom, ale aj návštevníkom tejto lokality,“ skonštatoval v tento slávnostný deň primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Návrh parku vychádza zo základného funkčného rozdelenia priestoru na malé námestie „plazu“ a park. Tie sú rozdelené promenádou, ktorá je aktívnym verejným priestorom prepájajúcim celý vnútroblok. Parkom ako potok preteká oddychová fontána inšpirovaná slávnou Diana Memorial Fountain v Londýne. Celkovú pokojnú atmosféru priestoru vytvárajú elegantné vetrolamy v predpolí TOWER 115.

park 3

Park s viacerými vstupmi charakterizujú predovšetkým organické tvary. Rozmiestnenie stromov evokuje „urbánny les“, prírodné materiálové riešenie chodníkov v parku zase prirodzene nabáda návštevníkov, aby spomalili,“ vysvetľuje koncept riešenia priestoru architekt Ing. Radoslav Grečmal z ateliéru GFI.

Plaza je v priamom kontakte s budovou Tower 115 a tvorí ju prevažne spevnený povrch. Ornamentálne stromy umiestnené v pravidelných kruhových výrezoch pôsobia ako živé umenie vo verejnom priestore. Zaujímavým prvkom v priestore je vertikálna popínavá zeleň na konštrukciách v tvare stromu, ktoré zároveň slúžia ako prekrytie výduchov z podzemných garáží.

park 4

Na oko náhodne rozmiestnené lavičky umožnia posedenie v čase pracovných prestávok alebo aj na neformálne pracovné stretnutia. Súčasťou parku je moderné a funkčné detské ihrisko s mäkkým povrchom a množstvom hracích prvkov či výbeh pre deti z miestnej materskej školy. Oddychovú atmosféru dotvára blízkosť originálnych potravín YEME a viacero kaviarní či obchodných prevádzok.

park 5

 

 

 

Späť

Mohlo by Vás zaujímať

27 feb
Kancelárie od JTRE v top 10 viac
25 jan
Panorama Business II vás pozýva do svojho interiéru viac
25 okt
V biznis štvrti Panorama vznikol nový verejný priestor s detským ihriskom viac
16 okt
Jesenný piknik v Panorama parku viac
všetky

Často kladené otázky

Aké typy priestorov na prenájom sú k dispozícii v Tower 115?
Kde získam informácie o voľných priestoroch na prenájom, cenách a podmienkach prenájmu?
Dajú sa prenajať zasadačky na konferenciu?
Aký je štandard kancelárskych priestorov v Tower 115?
Aké sú možnosti úprav dispozícií priestorov podľa požiadaviek klienta?
Aké ďalšie služby a prevádzky sú k dispozícii pre nájomcov a návštevníkov budovy?
Aké sú možnosti parkovania pre nájomcov a návštevníkov budovy?
Sú k dispozícii aj bicyklové stojiská?
Je v blízkosti zastávka MHD?

Kontakt

TOWER 115

Pribinova 25
Bratislava
811 09

Recepcia:  + 421 2 3355 1111
Dispečing: + 421 2 3355 1234, 
                  + 421 9 0230 0900

PRENÁJOM OBCHODNÝCH A KANCELÁRSKYCH PRIESTOROV

info@tower.sk
+421 903 421 729, 
+421 911 917 012, 
+421 903 414 572, 

SPRÁVA BUDOVY

spravaT115@d-fs.sk

+421 911 691 732, 
+421 903 373 327, 
+421 911 861 006